Kontakt Telefon +381 64 57 066 02     Zapratite nas

Image Alt

Škola crtanja

  /  crtanje   /  Naučite da gledate
boje

Naučite da gledate

Znati crtati i slikati zapravo je želja svih nas, ali ovu veštinu povezujemo uglavnom sa poznatim imenima, tako da se često iz poštovanja ne usuđujemo ni da počnemo.

Od ranog detinjstva uče nas da je umetnost nešto posebno. Stojimo u galerijama i mislimo u sebi ‘Ovako nešto ja ne bih nikada mogao’.

Možda se pitate zašto se najpre mora naučiti kako da se gleda.  Naravno, svako gleda, međutim velika je razlika u onome što svako pojedinačno vidi. Viđenje je veoma važno ako želite da crtate. Neko u drvetu otkriva odredjene oblike koje drugi uopšte ne primećuju.

Osnovne oblike naći ćemo skoro u svim objektima čim ih pretvorimo u ravan. Tako se krug skriva u kugli, elipsa u cilindru, kvadrat u kocki, a trougao u kupi. Osvrnite se i pogledajte gde još možete naći ove oblike.